Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:21



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 mar 2013, 13:31 
Offline

Rejestracja: 25 mar 2013, 13:15
Posty: 2
Witam

Samochód gdy zimny długo kręci za nim odpali . Im zimniejszy tym gorzej. Nie wiem jakie jest potrzebne dla tych CR ciśnienie (to CF2 105 koni) ale ciśnienie rzędu 200 bar osiąga praktycznie od razu i cały czas rośnie , zeby odpalic dopiero przy 500 barach . Świece grzeją , co prawda nie wyciągałem ich jeszcze (ciezki dostep) ale jak dla mnie to one sa na odleglym miejscu na liscie mozliwych powodow takiego stanu rzeczy. Silnik kreci na rozruszniku dosc wolno - znaczy sie gdzie tak w okolicach 300 obrotow jak zalapuje tak po 5 sekundach. Napiecie gdy zaczynam krecic spada troche ponizej 9 volt (8.9) ale podczas krecenia utrzymuje sie troche powyzej 10 volt (10 - 10.1). Co robic dalej wg was ? Czy brac sie za wtrsyki (sprawdzanie na przelewy chyba nie ma sensu skoro dosc szybko osiagaja cisnienie , ale moze otwieraja sie przy zbyt wysokim cisnieniu ... choc to tez nie pasuje bo po odpaleniu fura puszcza dosc sporo białego dymu , co by swiadczylo otym ze dostala ropy , ale jej nie spalila ) czy od razu targac rozrusznik , jako że słabo kręci ? Z góry dziękuję za fachowe porady.
Silnik po odpaleniu chodzi twardo , podczas jazdy ok , ale na postoju czuc wachania podczas ustalania obrotow ... choc podczas jazdy ma dziure w gazie miedzy 2600 a 3000 , choc wina moze byc padnieta przeplywka - ale ona nie moze miec nic wspolnego z odpalaniem

p.s. szukanie nieszczelnosci chyba tez nie ma sensu skoro cisnienie pojawia sie od razu prawda ?

p.p.s w załączniku chcialbym dodac log , ale nie przyjmuje mi o rozszerzeniu csv czyli excelowskim :(


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 02 lis 2013, 03:43 
Offline

Rejestracja: 01 lis 2013, 17:41
Posty: 25
Miejscowość: Mojsławice kolonia
Temat zapewne nie aktualny, ale do sprawdzenia wtryski, czujnik cisnienia CR oraz cisnienie sprezania w cylindrach


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 02 lis 2013, 10:36 
Offline

Rejestracja: 25 mar 2013, 13:15
Posty: 2
bartek18150 pisze:
Temat zapewne nie aktualny, ale do sprawdzenia wtryski, czujnik cisnienia CR oraz cisnienie sprezania w cylindrach

Ano nieaktualny ;) Ale wtryski sprawdzone , nawet podmienione na inne . Z czujnikiem CR byl problem , bo jak sie okazalo auto mialo zamontowany czujnik z ...... HDI . Chciałem zamontować tam taki czujnik jaki byc powinien , ale mimo tego , że mocowanie jest takie samo to nie pasował - iglica zaworu w JTD ma inny kształt , stąd wnioskujuę , że ktoś tam musiał założyć całą pompę z HDI ;) Ale na tym się skończyło , więcej autem już nie miałem okazji się zajmować . W planie była podmiana pompy na taką z JTD , nawet nie zdążyłem odczytać numjerów z pompy , żeby utwierdzić się w tym , że to nie była pompa z JTD.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole słownie wynik działania matematycznego sześć plus sześć równa się:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group