Dzisiaj jest 24 wrz 2018, 10:49

regeneracja wtryskiwaczy

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 wrz 2013, 21:45 
Awatar użytkownika

Jak w temacie !!!!

Q 7 4.2 tdi auto serwisowane praktycznie od 3 lat u nas w warsztacie , przebieg na tą chwilę 240 tyś. tylko długie trasy , przeglądy na bieżąco robione . Od jakiegoś czasu fest przybywa , na 5tyś ok 1 l napompuje , błędów w sterownikach brak , czujniki różnicy mierzą prawidłowo , wtryski sprawdzane pół roku temu 2 wymienione na nowe ( kopcił na jałowym lekko . po wymianie problem znikł ) .
Temperatury oki , pompę CR wykluczam napęd z paska , brak dostępu do oleju .
Kolega z Aso sugeruje wymianę dwóch czujników różnicy ciśnień w ciemno , czujniki nie drogie , tylko roboty dużo z wymianą , i czy to jest przyczyna ?????

Jakieś pomysły ??????

Pozdrawiam !!!!!!!!

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  

PostZamieszczono: 11 wrz 2013, 09:04 

Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
zobacz jaki masz offset na czujnikach to już by coś powiedziało o stanie czujników, można spróbować koszt to chyba coś 200 szt z wymianą nie jest już tak kolorowo

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  

PostZamieszczono: 11 wrz 2013, 21:46 
Awatar użytkownika

właśnie i tu myślę że jest problem jeśli chodzi równowagę i odczyt z czujników , ponieważ jest spora różnica na pierwszym widzę ok.3-4 , a na drugim 5-9 kpa czyli teoretycznie , liczydło ( sterownik) nie powinno uruchamiać procedury wypalania , bynajmniej próbowałem wypalić na postoju VASem bo tylko VAS jest wstanie coś z tym autem sensownego zrobić , niestety procedury wypalania na postoju nie chce mi uruchomić , być może że filtr nie wymaga wypalenia ? Wedle sterownika , tylko czemu ładuje paliwo do oleju .... myślę że próbuje regenerować go w czasie jazdy . Czujniki zamówiłem nie są drogie , ok. 300 zł dwa , czas oczekiwania 4 dni robocze tylko z tego co spojrzałem pod spodem to czujki są nad skrzynią , a tam ręki nie idzie włożyć , kolega z ASO mówił że skrzynię trzeba opuścić by się tam dobrać . Czujniki przyjdą w następnym tygodniu , wymienię i zobaczymy finał tej imprezy .

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  

PostZamieszczono: 12 wrz 2013, 10:07 

Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
z czujnikami dokładnie jak piszesz wymiana nie jest prosta, wypalenie podczas jazdy bezpieczniejsze niż na postoju, różnica ciś jedno a offset drugie i to jest bardziej istotne po tym można mniej więcej stwierdzić w jakim stanie są czujniki w vas-ie w MVB sprawdzisz sobie offset, życzę ci powodzenia ja już jutro jadę na urlop i nie będę wstanie ci pomóc.
Pozdrawiam

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  

PostZamieszczono: 13 wrz 2013, 21:55 
Awatar użytkownika

Dzięki Krzysiek , walkę zaczynam we wtorek - klient umówiony , czujniki w poniedziałek u mnie będą , zobaczymy czy to jeszcze jest niemiecka technologia czy tylko cztery kółka z przodu po audi zostały !!!!!!!!!!!

Pozdrawiam miłego urlopu !!!!!

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  

PostZamieszczono: 19 wrz 2013, 22:30 
Awatar użytkownika

Audi zrobione , jeden i drugi DPF zatkany , to utwierdza mnie w przekonaniu wymiany czujników , DPFy wyczyszczone fizycznie . Po 3-4 tyś . okaże się czy słusznie były wymienione te czujniki różnicy ciśnie . Wymiana czujników makabra , cały dzionek roboty i to fest .

pozdrawiam !!!!!!

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  

PostZamieszczono: 22 mar 2016, 22:02 
witam , ja mam podobny problem zas kopcil mi na jednej rurze na postoju po wymianie w aso belgijskim dwoch wtryskow nie pomoglo a nawet problem sie powiekszyl gdyz teraz i w czasie jazdy kopci jak i na jalowym . jak bylem z gwarancja u nich powiedzieli ze moga teraz zgadywac i będe wymieniac nastepne co idzie z ogromnymi kosztami ktore oscyluja w kwocie 1,700 euro za kolejne dwa , co doradzacie przypomne ze tylko jedna rura nawala dymem ?

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  

PostZamieszczono: 29 mar 2016, 00:43 

W twoim przypadku kropelkują któreś z wtryskiwaczy. Można to sprawdzic na stole probierczym tylko i wyłącznie które. Tylko że wymiana tych wadliwych to jest robota taka dla handlarzy. Bo wtryskiwacze chodzą na tym samym paliwie i maja taki sam przebieg. Więc wymienisz np znowu 2 i za miesiac moze sie sytuacja powtórzyć. Takie wtryski chodzą po ok 1000zł za sztuke :) czyli masz 2000 i wymiana 100 zł. Ale wiadomo zagraniczne zarobki to i zagraniczne ceny :)

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole dużymi literami wyraz NARZĘDZIA:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.