Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 15:44



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 19 lis 2012, 23:31 
Firma DAF prezentuje silniki Euro 6 z układem wtrysku common rail

Obrazek

Stworzone, by chronić środowisko naturalne i zapewnić maksymalną wydajność

Silnik PACCAR MX-13 Euro 6 o pojemności 12,9 l.
Nowa konstrukcja bloku silnika zapewniająca sztywność i niezawodność.
Wysokociśnieniowy układ wtryskowy common rail umożliwiający zastosowanie ciśnienia. wtrysku o wartości do 2500 bar.
Turbosprężarka ze zmienną geometrią.
Nowatorskie technologie zapewniające maksymalną wydajność: zintegrowane funkcje, obudowane wiązki przewodów, zaawansowane systemy zarządzania.

Firma DAF Trucks przedstawia nową generację silników opracowanych zgodnie z wymogami normy emisji spalin Euro 6, która będzie obowiązywać w Unii Europejskiej od 1 stycznia 2014 r. Silnik PACCAR MX-13 Euro 6 o pojemności 12,9 l został stworzony z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii wtrysku common rail i jest wyposażony w turbosprężarkę ze zmienną geometrią oraz zaawansowane funkcje sterowania, co maksymalnie podnosi wydajność jego pracy.

Vast experience with EPA10
Aby spełnić restrykcyjne wymagania normy emisji spalin Euro 6, opracowano układ recyrkulacji gazów spalinowych połączony z technologią SCR i aktywnym filtrem cząstek stałych. „Silnik PACCAR MX-13 zapewnia wyjątkową czystość spalin” – mówi Ron Borsboom, członek zarządu firmy DAF Trucks N.V. odpowiedzialny za rozwój produktów. „Zadaliśmy sobie także wiele trudu, by uzyskać najniższy w branży poziom zużycia paliwa, zagwarantować niezawodność działania i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne”.

W porównaniu z obecnie obowiązującą normą emisji spalin Euro 5, norma Euro 6 narzuca zmniejszenie emisji tlenków azotu (NOx) o kolejnych 77%, a emisji sadzy – o 66%. W praktyce oznacza to obniżenie ilości wydzielanych tlenków azotu z 2,0 do 0,46 g/kWh, a cząstek sadzy z 0,03 do zaledwie 0,01 g/kWh. Jednak nie są to jedyne wymagania, jakie stawia nowa norma: silniki Euro 6 muszą działać zgodnie z tymi standardami przez co najmniej siedem lat lub
700 000 km, niezależnie od warunków eksploatacji. W przyszłości władze lokalne będą prowadzić losowe kontrole mające na celu zapewnienie zgodności pojazdów z wymogami, a nowe systemy diagnostyki pokładowej będą ostrzegać kierowców o ewentualnych odchyleniach od norm.

Bogate doświadczenie związane z normą EPA10

Obrazek

Co czwarty pojazd ciężarowy marek Kenworth i Peterbilt, sprzedanych na rynku Stanów Zjednoczonych od lata 2010 roku, jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik PACCAR MX o pojemności 12,9 l, spełniający wymagania amerykańskiej normy EPA10. „Silnik ten jest zgodny z przepisami obowiązującymi w Ameryce Północnej, wprowadzającymi ograniczenia poziomu emisji zanieczyszczeń podobne do tych, których wymaga norma Euro 6” – wyjaśnia Ron Borsboom. „Zdobyliśmy już spore doświadczenie w zakresie takich technologii jak układ recyrkulacji gazów spalinowych (EGR), turbosprężarka ze zmienną geometrią czy aktywny filtr cząstek stałych, które teraz wykorzystujemy do konstrukcji silników Euro 6. Szczegółowo opracowaliśmy te rozwiązania i skupiliśmy się przede wszystkim na jak ich najlepszym zastosowaniu w europejskich silnikach. Dobrym przykładem jest umiejscowienie chłodnicy układu EGR nieco wyżej, co pozwala na umieszczenie turbosprężarki bliżej bloku i zmniejsza całkowite wymiary silnika. To istotny czynnik wpływający na sposób montowania silnika w naszych europejskich pojazdach, gdzie kabina umieszczona jest nad silnikiem. Umożliwia zastosowanie konstrukcji kabiny z niską podłogą, ułatwiając tym samym wsiadanie i zwiększając przestrzeń. Do konstrukcji silników PACCAR MX-13 Euro 6 zastosujemy oczywiście także te technologie, które niedawno zostały wdrożone w ramach naszego programu ATe odpowiadającego normie Euro 5. Obudowany kolektor wydechowy zwiększający wydajność pracy turbosprężarki, udoskonalone pierścienie tłokowe oraz zoptymalizowany układ chłodzenia – to zaledwie kilka przykładów tych rozwiązań”.

Nowość: układ wtrysku common rail
Silnik PACCAR MX-13 łączy w sobie najnowocześniejsze, sprawdzone technologie z wieloma nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. „Zmieniono strukturę bloku na bardziej sztywną i – na wzór głowicy cylindrów – wykonaną z wytrzymałego żeliwa grafitowego” – wyjaśnia Borsboom. „Oprócz tego zintegrowano jak najwięcej funkcji, by móc zagwarantować trwałość i niezawodność. Przykładowo, przewody wbudowano w blok i głowicę cylindrów, a dwa zespoły pomp wytwarzające ciśnienie w układzie wtrysku common rail maj korpus zintegrowany z blokiem silnika. Oznacza to, że może je uruchamiać ten sam wał rozrządu, który steruje zaworami. Paliwo z przewodu centralnego jest dozowane za pomocą specjalnych regulatorów, zapewniających optymalną wydajność dzięki sprężaniu dokładnie takiej ilości mieszanki paliwa, jaka jest rzeczywiście potrzebna. Minimalizuje to straty hydrauliczne”.

Układ wtrysku common rail zastosowany w silnikach PACCAR MX-13 Euro 6 umożliwia stosowanie wysokiego ciśnienia wtrysku (do 2500 bar), a także wtrysku wstępnego i wtórnego lub ich połączenia. Powoduje to większe rozdrobnienie mgły paliwowej i umożliwia optymalizację spalania, co pozwala osiągnąć niższy poziom emitowanych zanieczyszczeń i hałasu, a także najmniejsze możliwe zużycie paliwa. „Niezwykle zaawansowane oprogramowanie silnika oraz nowe czujniki i siłowniki odgrywają pod tym względem równie istotną rolę, ponieważ działają jeszcze szybciej i dokładniej, dzięki czemu zapewniają wtrysk optymalnej mieszanki powietrza, gazów spalinowych i paliwa. Jest to także kluczowa kwestia dla osiągnięcia maksymalnej wydajności i niskiego poziomu emisji zanieczyszczeń” – mówi Borsboom.

Turbosprężarka ze zmienną geometrią
Główną zaletą turbosprężarki ze zmienną geometrią (VTG) jest możliwość ciągłego stosowania jej najlepszych ustawień niezależnie od prędkości obrotowej w celu uzyskania jak najlepszych osiągów. „Wykorzystanie turbosprężarki ze zmienną geometrią było również konieczne do zoptymalizowania recyrkulacji gazów spalinowych, zwłaszcza przy niskich prędkościach obrotowych silnika” – wyjaśnia Borsboom. „Ta technologia pozwala nam na staranne dostosowanie ilości gazów spalinowych kierowanych z powrotem do silnika, co również pomaga zmniejszyć zużycie paliwa. Zastosowanie nowoczesnej turbosprężarki ma też pozytywny wpływ na działanie hamulca silnikowego MX, który nawet przy niskich prędkościach (1500 obr./min) sięga poziomu ponad 75% jego całkowitej mocy 325 kW”.

Układ oczyszczania spalin w silnikach Euro 6
Aby spełnić restrykcyjne wymagania normy emisji Euro 6 dotyczące poziomu emitowanych zanieczyszczeń, firma DAF łączy różne technologie oczyszczania gazów spalinowych, takie jak katalizator SCR i aktywny filtr cząstek stałych. „Oprócz uzyskania odpowiedniej mieszanki gazów spalinowych dążymy także do osiągnięcia optymalnej temperatury w filtrze, aby umożliwić regenerację zebranych cząstek sadzy” – mówi Borsboom. „Punktem wyjścia jest zapewnienie jak największej pasywnej regeneracji dzięki wytworzeniu ku temu dogodnych warunków. Dlatego kolektor wydechowy oraz najważniejsze elementy układu wydechowego zostały zamknięte w obudowie. Jeśli mimo to temperatura gazów spalinowych będzie zbyt niska, silnik zostanie przełączony do trybu aktywnej regeneracji. W tym celu za turbosprężarką, a przed filtrem cząstek stałych umieszczono siódmy wtryskiwacz. Wtryskuje on paliwo do katalizatora oksydacyjnego w układzie wydechowym, aby wytworzyć odpowiednią ilość ciepła. Zwiększono także wytrzymałość katalizatora SCR na temperatury. Dzięki nowatorskiej powłoce może on osiągać maksymalną skuteczność w różnych zakresach temperatur, co przekłada się na optymalną wydajność pracy silnika. Możemy być pewni, że gazy spalinowe kierowane do katalizatora SCR mają odpowiednią temperaturę”.

Liczne innowacje
Aby sprostać wymaganiom stawianym przez normę Euro 6, firma DAF wdrożyła istotne innowacje we wszystkich obszarach. Nowością jest pojedynczy pasek wieloklinowy, a także wentylator zamontowany bezpośrednio na wale korbowym bez zastosowania przekazania napędu. Obniża to koszty obsług i gwarantuje niezawodność, a także zmniejsza masę pojazdu i zużycie paliwa. Ponadto bardziej pojemna miska olejowa umożliwia wydłużenie okresów międzyobsługowych silników Euro 6 do 150 000 km. Jest ona wykonana z materiałów kompozytowych, co zmniejsza jej ciężar i tłumi hałas. Dla ułatwienia konserwacji filtr paliwa oraz separator wody zostały połączone w jeden moduł zamontowany bezpośrednio na silniku, a chłodnica oleju – połączona z filtrem oleju – jest teraz wykonana ze stali nierdzewnej, która zwiększa jej trwałość. Zastosowano również niekonwencjonalne rozwiązanie, znane z silników Euro 5, polegające na zamknięciu wiązek przewodów w obudowie.

Wydajność – naszą naczelną zasadą
Jak mówi Borsboom, oprócz niezawodności i trwałości kluczowym aspektem technologii Euro 6, stosowanej przez firmę DAF, jest wydajność. „Osiągnięcie wyjątkowo małych ilości zanieczyszczeń wydzielanych przez silniki Euro 6 wymaga zastosowania dodatkowej technologii, a naszym celem jest oczywiście utrzymanie zużycia paliwa i emisji CO2 na tak niskim poziomie, jaki zapewniają nasze pojazdy Euro 5 ATe” – mówi Borsboom. „Zrobiliśmy wszystko, by jak najlepiej wykorzystać osiągnięcia technologiczne. Celem firmy DAF nigdy nie było być pierwszym dostawcą silników Euro 6. Ważniejsze dla nas było wykorzystanie tego czasu na opracowanie jak najlepszych rozwiązań”.

Produkcja nowego silnika PACCAR MX-13 Euro 6 o pojemności 12,9 l ruszy na początku 2013 roku – z linii będą schodzić silniki o mocy 300 kW/410 KM, 340 kW/460 KM oraz 375 kW/510 KM. „Oczywiście, zastosowanie nowych technologii Euro 6 nie pozostanie bez wpływu na konstrukcję naszych pojazdów” – zapowiada Borsboom. „Zaprezentujemy je na wrześniowej wystawie IAA w Hanowerze. Możecie być pewni, że rozwiązania prezentowane przez firmę DAF będą naprawdę interesujące!”.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 30 lis 2019, 23:00 
Regeneruje na nowych częściach jeśli ktoś będzie chętny zapraszam skontaktować się pod e-mail


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 25 lut 2020, 18:11 
Witam,
proszę o email lub kontakt w rowo@onet.pl


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole dużymi literami wyraz NARZĘDZIA:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Typowe usterki Forda Common Rail TDCI 2,0 1,8 - kody błędów  FORD common rail delphi - Regeneracja wtrysków | Naprawa wtryskiwaczy  Anonymous  9
 Renault Premium silnik common rail  RENAULT common rail - Regeneracja wtryskiwacza | Naprawa wtrysku  Anonymous  1
 Jaguar, Ford silnik 2,0 TDCI  JAGUAR common rail delphi - Regeneracja wtrysków | Naprawa wtryskiwaczy  Anonymous  3
 Silnik Fiat 2,4 JTD Common Rail wady, zalety, usterki  FIAT common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  1
 Najnowszy silnik Hondy Accord 2.2 i-DTEC w praktyce  HONDA common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
cron Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group