Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:01



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 14 sty 2014, 19:48 
Offline

Rejestracja: 23 lis 2012, 13:00
Posty: 64
Miejscowość: Wolsztyn
powtarzające się pytanie ale nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi
chciałbym piaskować wtryski ( z zewnątrz ) często wtryski są z zewnątrz całe zardzewiałe i piaskowanie na pewno jest jednym z dobrych sposobów na usunięcie rdzy. Jak klient płaci kupe kasy za naprawę dobrze by było, żeby dostawał je po naprawie bez rdzy i z tąd pytanie gdyby zakupić piaskarkę kabinową 90l firmy bass za około 400 zł to jaki, najlepiej jak najtańszy kompresor jest potrzebny ma może ktoś z tym jakiekolwiek doświadczenie ?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 15 sty 2014, 21:58 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2013, 14:54
Posty: 29
Miejscowość: szczytno
Witam!
Subiektywne moje zdanie jest następujące.
Piaskowanie nie jest dobrym rozwiązaniem (dużo dodatkowych prac przy piaskowaniu).
Ja osobiście z bardzo dużym skutkiem stosuję szlifowanie na szlifierce stołowej na tarczy drucianej. Rozbieram cały wtryskiwacz łącznie z króćcem i szlifuję. Nawet nakrętkę cewki można oszlifować. Wyczyści się też gwinty zewnętrzne. Mam dorobiony prosty przyrząd w który wkręcam króciec i szlifuję (dlatego wkręcam,że jest mały i wyrywa z ręki). Nie da się oszlifować wtrysków Mondeo Delphi (ale one nigdy prawie nie potrzebują szlifowania.Szlifuję także wtryski tradycyjne. Po szlifowaniu wyłączam szlifierkę i koniec problemu z piaskiem, rękawicami, sprężarką. Piaskowanie jest super sprawą przy pompach rotacyjnych, rzędowych.
pozdrawiam!


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 15 sty 2014, 22:17 
Offline

Rejestracja: 27 maja 2013, 00:27
Posty: 227
Osobiśćie uważam że podobne efekty do piaskowania ma dobra myjka ultradzwiekowa z tym że musi być dobry płyn stosowany.

Wiadomo że myjka nie odświeży wtryskiwacza tak z zewnątrz jak piaskartka, ale biorąc pod uwage że właściciel auta widzi wtryskiwacze tylko przy odbiorze a często wcale nie widzi bo sprawą zajmuje się mechanik, a po włożeniu ma tylko dobrze działać ( a nie wyglądać ) nie widze sensu. Dodatkowo jeżeli już poważnie się tym zajmować to trzeba mieć znowu kolejny porządny sprzęt bo widziałem wtryskiwacze po różnych piaskarkach i jedne wyglądały jak nówki a drugie jak po bombardowaniu.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 16 sty 2014, 09:57 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2012, 19:29
Posty: 73
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
ja osobiście śrutuję (piaskuje) kwestia dobrania odpowiedniego ścierniwa i wcale nie ma z tym dużo roboty, są wady i zalety takiego zabiegu śrutownice mam Auer-a kompresor tęż potężny zasila cały warsztat , Zdzisław możesz wrzucić jakieś zdjęcie jak to wygląda po twoim czyszczeniu


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 16 sty 2014, 22:10 
Witam Kolegów

Chciałem zapytać jakie środki, jakiej firmy stosujecie w myjkach ultradźwiękowych i myjkach ciśnieniowych kabinowych. Jakie macie sprawdzone i gdzie można takie dobre specyfiki kupić.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 27 sty 2014, 10:45 
piaskowanie jak najbardziej i musze się zgodzić z moim przedmówcą

"ja osobiście śrutuję (piaskuje) kwestia dobrania odpowiedniego ścierniwa i wcale nie ma z tym dużo roboty, są wady i zalety takiego zabiegu"

i wtryski wyglądają jak nowe tu na stronie masz zdjecie takiego wtryskiwacza po piaskowaniu


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 28 sty 2014, 19:01 
Offline

Rejestracja: 23 lis 2012, 13:00
Posty: 64
Miejscowość: Wolsztyn
chodzi o doprowadzenie do dobrego wyglądu wtrysków, które porosły rdzą na 3 mm np master 2,5 mam już kabinę i porządny kompresor tylko nie mam pojęcia jakie ścierniwo kupić z tego co rozumiem to piasek dobrze ściąga rdzę ale pozostawia matową szorstką powierzchnię z kolei szkiełkowanie ( kuleczki ) daję ładniejszą powierzchnię końcową ale nie zbierają tak dobrze rdzy ( podejrzewam że może mieć to coś wspólnego z wzorem na pęd mv2/2 więc im większa masa ziarenka tym lepiej zbiera ale gorzej wygląda czy mam rację? czy któryś z kolegów pracuje na codzień z czymś takim ?? a myjkę mam już od dawna mocną polskiej konstrukcji


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole dużymi literami wyraz NARZĘDZIA:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Tester wtryskiwaczy Hartridge Cri-Pro  COMMON RAIL INFORMACJE OGÓLNE - Regeneracja  Anonymous  0
 Skup wtryskiwaczy Bosch i Siemens  GIEŁDA CZĘŚCI Common Rail KUPIĘ / SPRZEDAM  mokced  0
 Prośba o weryfikację wydruków kontrolnych wtryskiwaczy.  WTRYSKIWACZE COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  Ibmacir  0
 Skup wtryskiwaczy Common Rail  GIEŁDA CZĘŚCI Common Rail KUPIĘ / SPRZEDAM  gdsturbo  0
 Bezpłatne kodowanie / dekodowanie kodów wtryskiwaczy  COMMON RAIL INFORMACJE OGÓLNE - Regeneracja  gdsturbo  6
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group