Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:26



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 mar 2012, 14:53 
Dobry tekst
Heloł Ewrybady. Mam taką refleksję/pytanie/wątpliwość. Coraz bardziej zagłębiam się w temat Avensisa D4D (110KM), czytam i dzwonię.
Otóż jedni mówią o tym, że jest to samochód nie do zdarcia pod warunkiem, że kupuje się z pewnego źródła, gdyż silniki d4d (common rail) wymagają bardzo delikatnych i subtelnych "pieszczot". Najlepiej jak jeździ nimi babcia (nie urażając babci) raz w tygodniu do kościoła. Rozwijając temat chodzi o słynne koło zamachowe, którego stanu nie da się sprawdzić bez rozbierania skrzyni biegów, ale jest to temat raczej znany. Bardziej zastanowiła mnie sprawa WTRYSKIWACZY. Otóż w opisywanym silniku są takie 4. W stacjach diagnostycznych powiedziano mi (dzwoniłem do kilku, łącznie z ASO), że wtryskiwacze bez porządnego obchodzenia się z silnikiem to bomba zegarowa... Stan ich można określić na podstawie: "działa/ nie działa", ale zużycie tylko po wymontowaniu wszystkich 4 i przeprowadzeniu na nich jakichś tam badań... Co dosyć przerażające - jeden kosztuje ponad 2 tysiące zł.... Samemu można to wykryć snując podejrzenia w momencie gdy są problemy z zapalaniem samochodu lub gdy czarny dym bucha z rury, ale w ten czas są to już ekstremalnie ostatnie podrygi wtryskiwaczy, które "radośnie" zwiastują przejście na emeryturę... Jeśli mają się właśnie ku upadkowi, ale jeszcze nie są na tyle uprzejme, aby oznajmić nam to za pomocą wyżej wymienionych drobnych sygnałów, to nawet turbodymomen zawstydzi się jak mu w którymś momencie padną... (bo w ten czas nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić w czasie jazdy próbnej). Idąc za cytatem specjalisty od tuningu silników diesla (nie jestem tego fanem, ale gościu ponoć super sie zna na tych silnikach): "jeśli nie jest pan zakochany tak bardzo w toyocie, to niech pan kupi sobie coś TDI, lub JTD" - polecono mi np. Fiata Stilo (jako niedoceniany a podobno najlepszy model fiata ze świetnym silnikiem 115KM JTD). Podobno D4D to kot w podwójnym worku, coś jak ruska baba. Na dodatek ma kiepskie osiągi, wysoki próg przy którym włącza się turbina i w porównaniu do TDI i JTD to strach się bać przy zakupie używanego... Kończąc ten przydługawy wywód chciałbym zapytać Was użytkowników tego zacnego pojazdu jakim jest Avensis D4D o Wasze opinie, wnioski, pomysły, uczucia, przemyślenia, wiedzę na ten temat. PS. Mam nadzieję, że temat nie zostanie zbanowany;) Pozdro!


Ostatnio przesunięty w górę 05 mar 2012, 14:53 przez: Anonymous.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole słownie wynik działania matematycznego sześć plus sześć równa się:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Silnik Fiat 2,4 JTD Common Rail wady, zalety, usterki  FIAT common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  1
 Najnowszy silnik Hondy Accord 2.2 i-DTEC w praktyce  HONDA common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
 Mazda 3 silnik common rail i PDF  MAZDA common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  1
 Wtryskiwacze w Mercedesie W211  MERCEDES common rail bosch - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Zbyszek197  0
 Jakie wtryskiwacze w 2.0 dieselu Jaguara?  JAGUAR common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  3
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group