Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 23:50



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 lut 2012, 13:47 
Witam

mam pewien problem z BMW E46 330d (silnik M57N 204KM, wtryskiwacze Bosch 0445 110 131). otóż cyka mi najprawdopodobniej jeden lub więcej wtryskiwaczy CR. cykanie to można zaobserwować na dwa sposoby:

1) z podniesioną maską na biegu jałowym, nagrałem filmik który to obrazuje: http://www.youtube.com/watch?v=xZMSjz1K93o
2) podczas jazdy pod obciążeniem (głębokie wciśnięcie pedału gazu), między 1500 a 2500 obr/min słychać podobny dźwięk w kabinie

zrobiłem też "test z przedłużką" przyłożoną z jednej strony do ucha a z drugiej do obudowy wtryskiwacza. test dość pobieżny i niedokładny, ale od strony rozrządu 1 jakby cyka, 2 nie, 3 jakby też, 4 nie a 5 i 6 nie sprawdzałem bo musiałbym do tego rozbierać całe podszybie.

sprawdziłem korekcje wtryskiwaczy w programie diagnostycznym i tak:
1: +0.40
2: +0.08
3: -0.60
4: -0.70
5: +0.02
6: +0.05
(norma wynosi od -3 do +3, a skala obejmuje od -5 do +5)

korekcje jak widać są bardzo dobre, tylko się cieszyć... gdyby nie to cykanie :cry:

co z tym zrobić? rozumiem, że oddać wtryskiwacze do regeneracji... ale wszystkie 6? to będzie kosztować dużo, a wtryskiwacze sądząc po korekcjach rozpylanie mają wciąż bardzo dobre. podejrzewam, że może tak cykać jeden, góra dwa. mam rację?

w serwisie Bosch za obejrzenie i wyczyszczenie jednej sztuki biorą ok. 200zł, więc 200 * 6 za samą weryfikacje + koszt naprawy jakiegoś podzbioru tych 6 to będą tragiczne, niepotrzebne koszty.

z drugiej strony boję się też, że gdy wyślę je do pierwszej lepszej losowej firmy regenerującej wtryskiwacze to oni je wstawią na EPS 200, stwierdzą że rozpylanie jest prawidłowe i odeślą mi z powrotem a ja dalej będę miał problem.

może cykają tylko miedziane podkładki pod wtryskiwaczami i wystarczy kupić 6 nowych podkładek po 7zł/szt, wyjąć wtryski, wyczyścić ich gniazda w głowicy i wsadzić z nowymi podkładkami z powrotem?


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 05 lut 2012, 14:07 
Cykanie wtryskiwaczy może być spowodowane uszczelką pod wtryskiwaczem , ale w tym przypadku łatwo to sprawdzić nie wyciągając wtryskiwaczy z samochodu ponieważ to co możesz słyszeć jest uciekająca kompresja z pod wtryskiwacza.Wystarczy popsikać WD40 lub jakimś innym płynem okolice gdzie wchodzi wtryskiwacz do głowicy i zobaczyć czy widać wydobywające się bąbelki jeśli takowe są znaczy , że uszczelka nie trzyma. Może być też cyknie, a raczej stukanie wtryskiwacza, które nie będzie widać na korektach, a będzie spowodowanie nieprawidłowymi dawkami wtryskiwacza , czyli nieprawidłowy przedwtrysk. Znalazłem filmik z regeneracji wtryskiwacza do BMW w pracowni Boscha


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole dużymi literami wyraz NARZĘDZIA:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Czy wtryskiwacze Denso mogę zamienić na Boscha?  CITROEN common rail denso - Wtryskiwacze regeneracja | Wtryski naprawa  Anonymous  2
 Wtryskiwacze w Mercedesie W211  MERCEDES common rail bosch - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Zbyszek197  0
 Jakie wtryskiwacze w 2.0 dieselu Jaguara?  JAGUAR common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  3
 Uszkodzone wtryskiwacze silnika 1,5 dCi  DACIA common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
 KOPCI NA BIAŁO FIAT SCUDO 2,0 RHK - wtryskiwacze SIMENS  FIAT common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  8
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group