Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:29



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 kwie 2012, 13:40 
Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość

Zauważyłem niedawno delikatny wyciek z pompy wtryskowej w mojej corsie c 1.3cdti. Jako, że nie mogę sam znaleźć odpowiedzi mam kilka pytań:

1. czy z taką usterka można jeździć czy powinienem w trybie pilnym udać się do serwisu?
2. nowa pompa kosztuje jakieś kosmiczne pieniądze więc lepiej regenerować pompę czy kupić używana?

Dodam tylko, że oprócz tego wycieku auto zachowuje się jak należy

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 16 kwie 2012, 10:57 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2012, 19:29
Posty: 73
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
Pompa CP1 wysokiego ciśnienia a nie wtryskowa;) najprawdopodobniej leci z pod głowic, do zrobienia i w normalnych pieniądzach, póki coś jeździ można tym jeździć ale wyciekające paliwo na silnik może doprowadzić do niepotrzebnych dodatkowych kosztów, jedź do serwisu który zajmuje się naprawą aparatury diesla np. Bosch-Serwis


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 16 kwie 2012, 20:33 
Dzięki Krzysku za odpowiedz. Faktycznie nie znam się dobrze na układach common rail, ale trochę poczytałem i faktycznie mam pompę wysokiego ciśnienia , a nie pompę wtryskową. Byłem już w warsztacie i okazało się tak jak piszesz mam wyciek z dwóch głowiczek, a ponoć są w tej pompie CP1 trzy głowiczki.Zleciłem jednak uszczelnienie całej pompy , żeby nie było problemu za jakiś czas z tą jedną.
Jeszcze raz dzięki.Poz. Wiem jedno to forum o Common Rail to coś naprawdę fajnego będę tu częściej zaglądał jest naprawdę dużo ciekawych informacji.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 22 sty 2014, 16:04 
Offline

Rejestracja: 22 sty 2014, 15:51
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa
Witam,
Mam problem z cieknącą pompą. Auto jak w tytule. Warszawski warsztat specjalizujący się w naprawie pomp dokonał wymiany uszczelnień ale nic nie pomogło. Pojechałem z reklamacją. Ponownie wymieniono uszczelnienia. Cieknie trochę mniej niż na początku ale nie jest to rozwiązanie sprawy. Szef warsztatu mówi, że w takim przypadku należy wymienić na nową głowicę która cieknie. Co o tym myślicie? Facet ściemnia czy rzeczywiście ten zabieg może pomóc? Wydałem już 300 zł na uszczelnienie, głowica kosztuje ok 240 zł. Czy problem będzie rozwiązany?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 22 sty 2014, 19:00 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2012, 19:29
Posty: 73
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
jaka cena taka robota, można było to sprawdzić za pierwszym razem ale najprawdopodobniej pompa nawet na stole nie była sprawdzona czy jest dobrze zrobiona


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 22 sty 2014, 19:21 
Offline

Rejestracja: 22 sty 2014, 15:51
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa
Też mi się wydaję że nie była sprawdzana na stole. Mechanik mówił że auto pracowało 2 h na biegu jałowym i było sucho. Gdy pojeździłem, to pod obciążeniem pojawił się wyciek. Pytałem się o głowicę. Czy rzeczywiście jej wymiana może pomóc? Czy może to ściema i wydam kolejne pieniądze bez skutecznej naprawy? Nie wiem czy warto oddawać tam auto choć opinie ten warsztat ma dobre.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 22 sty 2014, 20:57 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2013, 14:54
Posty: 29
Miejscowość: szczytno
Witam!
Głowica nie ma nic wspólnego , że cieknie z niej. Jak się dobrze przypatrzysz to ona nie dotyka do korpusu. Podczas rozbiórki zawsze występuje rdza między głowicą a obudową pompy (to znaczy że jest przerwa). Zawsze będzie ciekła z pod głowiczki jak źle się założy uszczelki na kołeczki które występują między głowiczką a obudową.
Pozdrawiam!


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 23 sty 2014, 12:29 
Offline

Rejestracja: 22 sty 2014, 15:51
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa
Panowie, dzięki za odpowiedź. Czyli mechanik chciał mnie dodatkowo naciągnąć na głowiczkę...
Składał 2 razy, nie wyszło i szukał wymówki. Czy możecie polecić zakład w Warszawie który zrobi to dobrze?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 25 sty 2014, 14:52 
Offline

Rejestracja: 22 sty 2014, 15:51
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa
Dzięki.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 23 gru 2014, 17:46 
Witam.zakupiłem corse z silnikiem 1,3cdti i z pompy wysokiego ciśnienia leci ropa.mam takie pytanie czy jak bede chciał ją wyjac żeby to zrobić to musze rozrząd ustawiać czy nie?pytam bo nie miałem jeszcze doczynienia z common rail tylko z wtryskowymi


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole dużymi literami wyraz NARZĘDZIA:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Fiat punto II Jtd - pompa paliwowa nie dzaiała  FIAT common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
 Pompa Delphi DFP6  POMPY COMMON RAIL DELPHI INFORMACJE OGÓLNE  Plonus2020  0
 Pompa CP1 cieknie po dwuch uszczelnieniach  POMPY COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  grochszek  1
 Pompa cr Common Rail Denso budowa ma ktoś.....  POMPY COMMON RAIL DENSO INFORMACJE OGÓLNE  Anonymous  2
 Pompa Bosch CP3S3 r70 zestaw uszczelek Star made in Italy op  POMPY COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  DwaLitry  0
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group