Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:54



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 06 sie 2015, 22:09 
Offline

Rejestracja: 06 sie 2015, 21:57
Posty: 5
Miejscowość: Białystok
Witam. Mam następujący problem a mianowicie: od jakiegoś czasu zauważyłem iż przy uruchomionym silniku szczególnie rozgrzanym słychać z pompy wtryskowej bosch taki dziwny metaliczny dźwięk jakby ocierającego się łożyska czy coś takiego. Odgłos ten zmienia się na szybszy w zależności od obrotów silnika. Najbardziej słychać to jak jest mocno rozgrzany silnik. Po przyłożeniu stetoskopu dźwięk najbardziej słyszalny jest z miejsca zaznaczonego na zdjęciu. Dodam iż pojawiły się drgania silnika które są odczuwalne w kokpicie. Jeżeli chodzi o parametry i błędy w programie CLIP nic nie pokazało i wszystkie wartości są w normie. Symbol pompy pokazałem również na zdjęciu.
Bardzo proszę o pomoc.


Załączniki:
DSC_0002.jpg
DSC_0002.jpg [ 847.24 KiB | Przeglądany 9191 razy ]
bosch.jpg
bosch.jpg [ 37.62 KiB | Przeglądany 9191 razy ]
Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 06 sie 2015, 22:47 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
To jest pompka wstępna,( cześć wymienna).


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 07 sie 2015, 07:06 
Offline

Rejestracja: 06 sie 2015, 21:57
Posty: 5
Miejscowość: Białystok
skoro jest to część wymienna to podejrzewam że w sklepie Boscha takie coś tylko kupię? Może znacie jakieś sklepy gdzie mogę kupić tą pompkę online? i jeszcze jedno czy jestem w stanie wymienić to sam w warunkach domowych czy muszę oddać pompę do serwisu? chodzi mi o zapowietrzenie się itp. Proszę o pomoc.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 08 sie 2015, 21:56 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Auto land bez problemu powinien mieć ta pompkę, tak możesz to wymienić w warunkach domowych


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 09 sie 2015, 10:47 
Offline

Rejestracja: 06 sie 2015, 21:57
Posty: 5
Miejscowość: Białystok
DROMAR a czy mógłbyś podesłać jakiś namiar na ta firmę bo w google po wpisaniu Autoland wyświetla mnóstwo firm samochodowych.Dzięki za pomoc.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 10 sie 2015, 00:14 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
nowy.auto-land.pl/


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 10 sie 2015, 10:24 
Offline

Rejestracja: 27 maja 2013, 00:27
Posty: 227
n1gdy pisze:
skoro jest to część wymienna to podejrzewam że w sklepie Boscha takie coś tylko kupię? Może znacie jakieś sklepy gdzie mogę kupić tą pompkę online? i jeszcze jedno czy jestem w stanie wymienić to sam w warunkach domowych czy muszę oddać pompę do serwisu? chodzi mi o zapowietrzenie się itp. Proszę o pomoc.


Co do wymiany samemu to mam takie głupie pytanie, czy masz w domu chociaż imadło? już nie wspomnę że pompę powinno się wkręcić w odpowiednie mocowanie które dopiero powinno się wkręcić do imadła bo samemu raczej nie dasz rady utrzymać takiej pompy jednocześnie odkręcając śruby, albo dasz rade utrzymać tylko że śruby obrobisz przy odkręcaniu albo dokręcaniu.

Nawet w Inter carsie idzie kupić taką pomke.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 10 sie 2015, 17:11 
Offline

Rejestracja: 06 sie 2015, 21:57
Posty: 5
Miejscowość: Białystok
zaksiu 1985 a powiedz mi po co ją mam demontować całą skoro mam do niej bezproblemowy dostęp w aucie? pompka wstępna jest na 4 śrubach torx które już bezproblemowo sprawdzałem i poluzowałem aby zobaczyć jak z demontażem tej pompki. W serwisie bosch jest ona o nazwie pompa zębata i kosztuje 406 zł razem z uszczelniaczem.Jedynie mnie tylko zastanawia jak ją odkręcę i wymienię to czy pompa nie będzie zapowietrzona?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 10 sie 2015, 23:52 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Będzie zapowietrzona ;) , bo ta pompka która chcesz wykręcić (pompka wstępna ) ma zadanie dostarczać paliwo do pompy wtryskowej (wysokiego ciśnienia ) .
Powiem ci jak najprościej odpowietrzyć ją w warunkach domowych , żeby uniknąć dalszych pytań z twojej strony.
Po wymianie pompki wstępnej:
1. Ściągnąć kostki prądowe z cewki wtryskiwacza ( wszystkie )
2. Poluzować przewód wysokiego ciśnienia na wtryskiwaczu ( metalowa rurka ,klucz
17 prawdopodobnie )
3. Druga osoba próbuje uruchomić auto, aż do momentu kiedy na poluzowanej rurce
zacznie lecieć paliwo.
4. Dokręcić przewód wysokiego ciśnienia (rurkę ). Powtórzyć czynność z resztą
wtryskiwaczy.
5. Układ jest odpowietrzony. Podłączyć cewki wtryskiwaczy, wykasować błędy wtryskiwaczy i można odpalać
6. Jeżeli auto nie odpali powtórzyć czynność odpowietrzenia, jeżeli to nie pomoże udać się na warsztat samochodowy. :D


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 26 lut 2016, 09:07 
Offline

Rejestracja: 06 sie 2015, 21:57
Posty: 5
Miejscowość: Białystok
a mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie bo mogę okazyjnie kupić sprawną pompę wtryskową z meganki ale poliftowej wersji i ona ma chyba już nie 120 a 130 km czy też będzie pasować? tutaj są jej symbole aha i ma ona zdemontowany elektrozawór więc pytam czy z mojej pompy wtryskowej będzie pasował?


Załączniki:
Komentarz: pompa którą mogę kupić z tymi symbolami.
mms_20160225_163554.jpg
mms_20160225_163554.jpg [ 605.15 KiB | Przeglądany 8810 razy ]
Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole dużymi literami wyraz NARZĘDZIA:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Fiat punto II Jtd - pompa paliwowa nie dzaiała  FIAT common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
 Pompa Delphi DFP6  POMPY COMMON RAIL DELPHI INFORMACJE OGÓLNE  Plonus2020  0
 Pompa CP1 cieknie po dwuch uszczelnieniach  POMPY COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  grochszek  1
 Skup wtryskiwaczy Bosch i Siemens  GIEŁDA CZĘŚCI Common Rail KUPIĘ / SPRZEDAM  mokced  0
 baza danych bosch 3 stopień  WTRYSKIWACZE COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  Anonymous  2
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
cron Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group