Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:23



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 lip 2019, 17:42 
Offline

Rejestracja: 15 lip 2019, 17:29
Posty: 1
Miejscowość: Pionki
Witam, interesuje mnie opinia ludzi pracujących w zawodzie, która jest w temacie. Mam problem z wtryskiwaczami Siemens, dzwoniąc po różnych miejscach każdy mi mówi co innego. Jedni twierdzą, że tych wtryskiwaczy się nie regeneruje bo nie ma części zamiennych inni mówią, że części zamienne są ale producent wypuszcza pewną ilość do warsztatów zajmujących się regeneracją wtryskiwaczy. Jeszcze inni twierdzą, że wysyłają takie wtryskiwacze do regeneracji do Niemiec i sprzedają takie wtryskiwacze po około 550 zł z 12 miesięczną gwarancją. Jak wygląda naprawdę całe to środowisko proszę o opinię jeśli nie tutaj na forum to mogę podać kontakt do siebie jeśli ktoś chce zachować anonimowość.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 15 lip 2019, 18:27 
Offline

Rejestracja: 27 maja 2013, 00:27
Posty: 227
Chcesz prawdy to proszę, czy te wtryskiwacze się naprawia odp. tak ale nie. :D niezłe bzdury piszę co nie.
Czyli jak w końcu? Oficjalnie się nie naprawia bo producent siemens/continental nie udostępnił technologi naprawy. To jakim cudem je niby naprawiają? z grubsza mówiąc metoda prób i błędów a także szkolenia prowadzone przez duże niezależne firmy motoryzacyjne najczęściej włoskie i ich odłamy. Czy takie wtryskiwacze po naprawie działają? tak działają, chyba że nie działają :D czyli znowu bzdury piszę. :D
Około 10% części to oryginały i na nich te wtryski można powiedzieć że działaja pod warunkiem że są sprawdzone jeszcze na dobrej maszynie i doregulowane.
Czemu tylko 10% taka polityka niemców, po co sprzedać części za 300zł jak można sprzedać cały wtrysk za 1000zł, (logiczne wszędzie oprócz polski).
Reszta rynku czyli 90% to zamienniki i znimi jest różnie -bardzo różnie -loteria -albo albo, taka prawda.
Czyli sumując jak będzie na oryginalnych częściach i osoba składająca będzie naprawdę wiedziała co robi to będzie dobrze. Jak na zamiennikach to sie okaże na samochodzie.
Czyli poprostu trzeba mieć w życiu szczęście.

Kurde zapomniałem napisać na początku że osoba pytająca, jeżeli to przeczyta (i inni też) to będą musieli pożegnać się z życiem. :D :D


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 15 lip 2019, 23:22 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
I w koncu troszkę prawdy :D
Panie Robercie koszt naprawy wtryskiwacza elektromagnetycznego na nowych częściach to ok 400 zł części plus robocizna od 100 do 250 czyli 500 - 650 zł a można kupić wtryskiwacz zregenerowany już za 250 proszę sobie odpowiedzieć ....
Zaksiu autoryzowany serwis ma już technologie naprawy a więc w teorii się naprawia.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 16 lip 2019, 09:03 
Jak się dobrze sprawdzi cewkę i dokręci a potem cały wtryskiwacz sprawdzi na dobrej maszynie np. hartridge serbe to będzie działać.
Nie słyszałem, żeby była już autoryzowana technologia naprawy siemensa.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 23 lip 2019, 17:44 
Offline

Rejestracja: 23 lis 2012, 13:00
Posty: 64
Miejscowość: Wolsztyn
po prostu w dzisiejszych czasach elektromagnetyka każdy ciołek naprawi na najtańszym chińskim stole probierczym a do siemensa czy piezo boscha potrzebna jest wiedza żeby się nauczyć trzeba 100 sztuk zepsuć i w końcu zauważasz jakieś prawidłowości jakiś schemat w tej chwili połowa roboty to już siemens i piezo bosch także inwestować w maszyny i kursy, ruszyć tyłki i się uczyć bo od pieprzenia w stylu się nie naprawia to już mnie głowa boli
jak ktoś nie potrafi naprawiać siemensa to zapraszam na kurs
po prostu zadziałać trzeba a nie siedzieć na tyłku i płakać że nie idzie naprawić że nie ma części
Polska jest centrum regeneracji diesla nie bez powodu tutaj jest pełno ludzi chętnych do nauki rozwoju i ryzyka myślicie że 30 lat temu każdy z tych wielkich nie wysłuchiwał tego samego ?? że się nie da że nie idzie że nie ma części
"we choose to go to the moon not becouse it's easy but beacouse its hard "

Polecam wszystkim ruszyć tyłki

NAPRAWIAM WTRYSKI SIEMENS I DZIAŁAJĄ


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 24 lip 2019, 01:57 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Kuba no wkońcu dałeś znak życia bo powoli czułem się jak Don Kichot na tym forum.
Ale jak mówiłem Ci na life tu siedzą cwaniaki oczywiście cicho którzy mają już technologie naprawy albo Ci którzy myślą że są cwani i najwięcej krzyczą.
Jak zauważyłeś dostali na tacy namiary na sprzęt i szkolenie ale żal dupsko ściska jak trzeba wydać parę zloty, no ale może obawiają się bariery językowej nie wiem, życzę Tobie więcej szczęścia oczywiście ze szkoleniem. Twój wpis jest na 6+ bardzo trafny i bardzo mi się podoba, wiadro zimnej wody co niektórym się przyda. Niech myślą jak to jest z simensami. :lol:
Ps.
Tylko tanio skóry nie sprzedawaj bo jakby nie patrzeć jesteś jakieś 1,5 roku przed innymi ,a wiedza dzisiaj jest droższa od uslugi:D ;) .
Paweł.
Nie wiem co słyszałeś lub nie słyszałeś na temat technologi naprawy vdo. Więc powiem Ci tak w Zielonej Górze jest Bosch Diesel serwis w ubiegłym roku były drzwi otwarte więc można było obejrzeć sprzet. Zadzwoń do nich może będą robić znowu drzwi otwarte to wtedy usłyszysz i nawet zobaczysz sprzęt do naprawy vdo, a jak nie to pojedź chociaż na targi motoryzacji.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2019, 22:54 
Żeby naprawiać wtryskiwacze Siemensa potrzebne jest trochę sprzętu za kilkanaście tysięcy, samą wiedzą to nie wszystko. Działa to w dwie strony bo sam sprzęt bez wiedzy to w ogóle porażka. Druga sprawa dobry stół probierczy mega ułatwia zadanie. Także żeby robić Siemensa trochę trzeba zainwestować i mieć przede wszystkim oleju w głowie.

Największym minusem siemensów z czasem nie jest sama ich naprawa ale dostępność cewek i utrudnienia bo ogólno dostępne nie są. Także trzeba mieć to na uwadze. Co nie oznacza że tych wtryskiwaczy się nie naprawia z powodzeniem.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Wtryskiwacze w Mercedesie W211  MERCEDES common rail bosch - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Zbyszek197  0
 Pytanie o wtryski siemens 9657144580  WTRYSKIWACZE COMMON RAIL SIEMENS INFORMACJE OGÓLNE  majer2004  2
 Skup wtryskiwaczy Bosch i Siemens  GIEŁDA CZĘŚCI Common Rail KUPIĘ / SPRZEDAM  mokced  0
 Jakie wtryskiwacze w 2.0 dieselu Jaguara?  JAGUAR common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  3
 Uszkodzone wtryskiwacze silnika 1,5 dCi  DACIA common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group