Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:07



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 03 lut 2016, 11:16 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Krzyś takie diagnozy zawsze mnie irytowały, co Ty Kaszpirowski jesteś aby cokolwiek powiedzieć o wtrysku po za wydrukiem należy przeprowadzić diagnozę wizualną czego rozumiem nie zrobiłeś, więc skąd taka opinia ?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 04 lut 2016, 01:33 
Offline

Rejestracja: 13 sty 2013, 23:23
Posty: 50
Nie moje pokolenie żebym był Kaszpirowskim :P A tak na poważnie jeżeli zawór jest szczelny i przelewa jak nowy to po co go wymieniać ? No chyba że jest naprawde mat albo gniazdo wywalone


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 05 lut 2016, 01:18 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
W tym konkretnym przypadku prawdopodobnie to kwestia regulacji do wymiany tylko uszczelnienie. ;)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 27 cze 2018, 22:51 
Czy byłby ktoś w stanie powiedzieć coś o wynikach testów moich wtryskiwaczy?
Pacjent: AR 159 2.4JTDm 210KM
Wrzucam zdjęcie wtryskiwacza 1 cylindra, ale reszta wygląda podobnie.

https://zapodaj.net/ed61f34dfa702.jpg.html

W zakładzie gdzie robili te testy powiedziano mi że dawka wtrysku pilotażowego jest za mała i proponują wymianę końcówek rozpylaczy na nowe (350zł netto / szt.). Trochę sporo pieniędzy, więc wolę zapytać jeszcze kogoś o opinię.
Dodatkowo wartości min/max między wtryskami:
VL 63,73/70,47
EM 20,62/22,77
LL 3,69/4,23
VE 0,80/1,40


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 01 lip 2018, 21:03 
Offline

Rejestracja: 27 maja 2013, 00:27
Posty: 227
jeżeli na samochodzie nic się nie dzieje, to nie ma konieczności ich robienia, są jakie są normalne używane wtryskiwacze.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 30 lip 2018, 15:11 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2018, 13:29
Posty: 1
Miejscowość: kraków
Witam, podepnę się pod temat. Mam takiego uciążliwego pacjenta 1.3 Cdti . Silnik ciężko się
uruchamia, czyli zapala i odrazu gaśnie i tak kilkanaście razy w końcu wejdzie na obroty jałowe, kolejny objaw praktycznie zero reakcji na gaz. Wkręca się bardzo powoli i max 2000obr. do tego siwy dym.. Im bardziej gorący pali normalnie lecz nie mam mowy żeby ruszyć z miejsca, można go zdławić na półsprzęgle! Wymienione pierścienie tłokowe (były spękane) sprawdzony układ wysokiego ciśnienia (Pompa , zawór regulujący ciśn., czujnik ciśnienia. Pompa bez zaworu dawkującego. Generalnie wszystko sprawdzone , zero błędów w sterowniku! Pozostają tylko wtryski i sterownik. Stąd prośba o ocenę wtryskiwaczy względem objawów które opisałem. Diagnosta nie był w stanie stwierdzić jednoznacznie czy naprawa wtrysków wyeliminuje ten objaw.


Załączniki:
DSC_0224.jpg
DSC_0224.jpg [ 91.8 KiB | Przeglądany 5827 razy ]
Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 01 sie 2018, 22:39 
Offline

Rejestracja: 27 maja 2013, 00:27
Posty: 227
2284, 2236 są słabe ale to nie ich wina. wymień komputer


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 25 sie 2019, 11:45 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Ericsson. Dwa wtryskiwacze które nic nie pokazały na testach maja uszkodzone cewki, nie przechodząc testu isa nie otrzymają kodów ima. Wtryskiwacze te można naprawić po przez wymianę stosu piezo widziałem już taka robotę , ale jest nie estetyczna :D i raczej polecam to dla handlarzy. Jeżeli chodzi o przecieki to dla wtryskiwaczy bosch piezo nawet 30 ml/min to już dużo, ja toleruje od 10-20 ml/min zależy od ciśnienia, oczywiście są one do naprawy bez większych kłopotów.
Pytanie do Ciebie, czy auto kopciło na bialo?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 07 paź 2019, 18:26 
Offline

Rejestracja: 27 maja 2013, 00:27
Posty: 227
Jeżeli nie wyznacza isa to znaczy że teoretycznie ten wtryskiwacz nie powinien działać na samochodzie. Teoretycznie bo sam się przekonałem że na badaniu isa maszyna wywalała błąd całego kompletu wtryskiwaczy (6szt) i nie była to usterka maszyny, a na aucie było wszystko ok. jeżeli chodzi o te przecieki to jest to po prostu przelew. U Ciebie jest za duży ale na upartego jeszcze mogą być (ale w/g mnie są do dupy w skrócie pisząc). Ty masz wtryskiwacze piezo, podstawa to wiedzieć czy z końcówek rozpylaczy nie ma wycieków. Jeżeli są wycieki, to wtryski z automatu na złom albo do kogoś kto ma jaja żeby je naprawiać. Tak czy siak masz sporą ilość usterek które mówią NIE zakładaj nas!


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole dużymi literami wyraz NARZĘDZIA:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Interpretacja wyników testu wtrysków 1.6 hdi 90km  PEUGEOT common rail bosch - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  patrykrog1  2
 Prośba o weryfikację wydruków kontrolnych wtryskiwaczy.  WTRYSKIWACZE COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  Ibmacir  0
 Prośba o weryfikacje wyników testów wtryskiwaczy  WTRYSKIWACZE COMMON RAIL DENSO INFORMACJE OGÓLNE  cordon  6
 Interpretacja wyników testu wtrysków 1.6 TDCI 90 km  FORD common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  patrykrog1  9
 Prośba o interpretację protokołu oraz o wybór wtrysków  WTRYSKIWACZE COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  cichycichy  4
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group