Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 18:58



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 02 mar 2019, 23:23 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Boże widzisz i nie grzmisz. kiedy Panowie zrozumiecie ze nie maszyny naprawiają wtryskiwacze lecz my ludzie. Wydajcie parę stówek na szkolenie i zrobicie simensa, na próbniku do wtrysków vp i chińskim testerze. Nie rozumiem ludzi chcą wydawac set tysiace na maszyny a żaluja dwa tysiace na szkolenie.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 00:58 
Ludzie też, ale bez dobrego kodowania naprawiane wtryski delphi i siemensa nie będą dobrze pracować na aucie.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 15:07 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Rafi, bez urazy wiesz do czego słuzy kodowanie ?. Jest to algorytm korygujący charakterystykę wtryskiwacza. Charakterystyka wtryskiwacza powinna być idealna niestety nie ma takiej technologii aby na każdym wtryskiwaczu uzyskać identyczna charakterystykę po to są kody, a i tak nie nadadzą one idealnej charakterystyki. Sterownik auta i tak układa sobie mapę pod wtryskiwacz, chociażby dlatego bo każdy wtryskiwacz się zużywa. Mogę Ci udowodnić że nie potrzebujesz nowego kodowania bo już masz wyjściowy ten który jest na wtrysku, no ale jak chcesz,.... żadna maszyna poza oryginałem nie koduje dobrze wtryskiwaczy, ale nie chce mi się pisać wypracowania na ten temat bo jestem za leniwy :D
Więc eps 708 i hartridge


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 20:37 
Offline

Rejestracja: 05 gru 2014, 23:55
Posty: 16
Miejscowość: Podkarpackie
DROMAR a kto takie szkolenia robi ?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 21:09 
Trochę racji masz ale wydaje mi się, że bez kodowania nie da się dobrze zrobić wtryskiwaczy by pracowały odrazu po założeniu dobrze na samochodzie a nie jest teraz lekko wytłumaczyć klientowi, że musi pojeździc samochodem tydzień lub dwa, żeby się ułożyło.
Co do hartridga i eps to tez trzeba się nauczyć na nich pracować bo nie wszystkie wtryski które przejdą testy dobrze pracują na aucie.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 22:28 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Rafi to dlaczego np. do vw 1.6 zakładając używane wtryski, nie ruszane przez pseldoregeneratorow, auto chodzi bez problemu, i ile kompletow bys nie wsadził tyle chodzi. A tylko rusz cewkę nawet na dobrze chodzącym aucie zaraz zaczyna się spalanie stukowe.
Dlaczego wtryskiwacz piezo bosch śmiga bez kodowania?

Jak do tej pory problem z kodowaniem miałem tylko z fordem focusem 1,8 na delphi (chodził jak stara sieczkarnia ale i tak po czasie sam się zaadoptował, i tu jest lepiej wpisać kody byle jakie z 1,8 i mercedesem na delphi 2 generacji wtryskiwacz lubi wywalać i trzeba kodować nawet i 6 razy ale i tu można wpisać kody z nieba byle by od delphi 2 generacji , oczywiście mowie o kodowaniu do sterownika.

Podsumowując, czyli jak eps i hartrige nie są wstanie obrobić wtrysków do których są dedykowane, to po co kupować te maszyny ?. Lepiej samemu sklepać dechę na ścianę, założyć szynę reili i pompę i sprawdzać wtryski, a kody nadawać z chińskiego kalkulatora. Pytanie czy chcesz robić wtryski dobrze czy pod publikę z kodami ?
Jeżeli jesteś pewny że dobrze zrobiłeś wtrysk to klientowi zawsze możesz powiedzieć że maszyna potwierdziła kod, Przecież tak jest np. 708 nie zawsze nadaje nowy.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 22:33 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Rafi. Starzy wyżeracze oferują szkolenia np. Pan Gładysek


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 22:57 
Może i tak, ale jak się robi dużo wtryskiwaczy dziennie to troche problemowe mieć z co drugim klientem problem.
Do boscha szkolenie nie potrzebne tylko 3 etap, do delphi też nie a do siemensa są już odpowiednie urządzenia do ustawienia cewki.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 23:02 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Niema 3 etapu do bosch piezo, a nawet technologii naprawy, przynajmniej oficjalnie.
A z simensem już sobie odpowiedziałeś.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 03 mar 2019, 23:09 
Chodzi mi o wtryskiwacze Delphi i Siemens nowymi. Wiem, że można puszczać tak bez kodów tylko jak się robi dużo to jest za dużo problemów z klientami, żeby takie puszczać.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Zapp przystawka DCDR  RÓŻNE TEMATY POWIĄZANE Z COMMON RAIL  Darom  1
 sprzet  COMMON RAIL INFORMACJE OGÓLNE - Regeneracja  Anonymous  0
 sprzęt do testowania i naprawy pompowtryskiwaczy  POMPOWTRYSKIWACZE INFORMACJE OGÓLNE SAMOCHODY OSOBOWE  Anonymous  0
 Zapp diesel tech czy warto  RÓŻNE TEMATY POWIĄZANE Z COMMON RAIL  lokiju1233  10
 Jaki sprzęt do naprawy na początek  RÓŻNE TEMATY POWIĄZANE Z COMMON RAIL  gumis  4
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group