Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:44



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 mar 2019, 18:11 
Offline

Rejestracja: 27 maja 2013, 00:27
Posty: 227
DROMAR pisze:
Zaksiu, czytaj z uwagą to był przykład, ale tak ludzie ustawiają co nie jest do końca mądre aby nadrabiać skok zaworu innymi podkładkami (w przykładzie podałem rozmiary podkładek które też maja znaczenie), ale nie będę się nad tym rozwodził.
131 bmw były problemowe jakieś 10 lat temu jak dochodziłem o co chodzi i eps 200 miał tylko trzy pomiary vl ,ll i ve , pewnie że ustawie, 131 rodzina wtryskiwaczy cri 2.1 te wtryskiwacze ustawiamy najczęściej zaniżone w parametrach wtedy nie grają na eps 200 przy ve 1,20 ml w połowie jak dobrze pamiętam ustaw na 0,8 i masz z bani granie, oczywiście przy odpowiednim skoku, żeby znowu ktoś mnie nie lapal za słówka. Szybkie szkolenie for free :lol: ;)

Lukas moim zdaniem odpowiedz na ww przykład jest taka : tak ustawiony wtryskiwacz albo będzie grał od razu po wsadzeniu do auta albo zacznie się spalanie stukowe do pól roku. Nie za bardzo wiem co sądzić o twoich dyplomatycznych odpowiedziach, wskazują one na to ze: albo nie za bardzo wiesz o co chodzi z wtryskami, albo chcesz uzyskać jakąś wiedze,. Przykład ten podałem nawiązując do Twojej wypowiedzi na temat skoku zaworu w delphi. To że wymieniasz końcówkę i przekładkę sterująca o niczym nie świadczy. Można tak zrobić i nawet nie sprawdzać wtrysku tez będzie chodził.


No widzisz zapytałem Ciebie o 131 bo najwyraźniej nie zrozumiałem aluzji co do 177. ale z drugiej strony nie jestem pewien czy to była aluzja czy też nie. 131 ustawiam bez problemu i nie ma zadnego pukania, jest po prostu jak nowy, podobnie ma się sprawa ze wszystkimi CRi2.1 (no może oprócz do toyoty bo z nimi trzeba trochę inaczej kombinować). moim zdaniem jeżeli piszesz że trzeba ustawiać te wtryski w dolnych dawkach to twierdze że źle ustawiasz tuleje w cewce. Ja ustawiam te wtryski na nominał albo minimalnie powyżej nominału i jest ok.

Problem ze 131 jest taki że on ma VE1 VE2 i ludzie do końca nie wiedzą jak to ustawić . Zawsze mają problem bo jak ustawią VE1 to VE2 jest za duże, a jak VE2 jest ok to VE1 jest duz o za małe. Zmieniają skok w górę i w dół a to do niczego nie prowadzi tylko pogarszają sprawe.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 08 mar 2019, 00:35 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Zaksi czy aluzja czy nie pozostawiam to w twojej gestii , przeczytaj poprzednie wpisy i wnioski same się nasuną. A co do 131 masz racje całkowicie olewam rls, chyba że nie mogę ustawić wtrysku ale jak do tej pory zdarzyło mi się to może ze 20 razy. Od razu milej na duszy jak się rozmawia z osobą w temacie .


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 10 mar 2019, 22:42 
DROMAR powiedz czy da się zrobić siemensy tak by odpowiednim złożeniem Siemensa, po założeniu takich wtryskow na aucie było wszystko dobrze? Bez stukania i szarpani bez kodowania. Ale bez poprawki na aucie. Jeśli masz tylko wtryski w warsztacie. Włącznie z tymi 1.6 tdi


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 13 mar 2019, 00:41 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Lukas, da się.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 13 mar 2019, 00:47 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Lukas. Ustawiasz simensy na maszynie, czy masz sprzęt do ustawiania taki 3 etap ?.
Zobacz maksimus sprzedaje zregenerowane cewki simensa na allegro, i powiem Ci że się da je zregenerować . Oczywiście ze nie wszystkie, ale się da i to jest fakt.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 13 mar 2019, 12:25 
Planuje zakup co regulacji 3 etap do siemens, ale za duzo na rynku tego i nie wiem co wybrać, co bys doradzil? zakup maszyny w planach i to też pod znakiem zapytania


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 13 mar 2019, 12:26 
jest jakiś sprzęt do regeneracji cewek?


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 13 mar 2019, 18:38 
Offline

Rejestracja: 27 maja 2013, 00:27
Posty: 227
tak sobie czytam ten temacik siemensów i powiem tak, jeżeli chodzi o regeneracje cewek siemensów przez maximusa to jeżeli naprawia on je tak samo jak sztyce boschowskie to krzyż na drogę. Miałem parę razy przyjemność "badać" jego wtryskiwacze niby nowe niby po naprawie ( nigdy nie wiadomo było co to jest tak naprawdę). Dawkowanie ok to trzeba przyznać, ale przelewy na tych jego zregenerowanych częściach to porażka jak nominał miał mieć 45 to na wtryskach 55 albo coś koło tego, reklamacje oczywiście niezasadne bo przecież trzyma się w granicach.Co do cewek jego, to nie wiem jak się sprawują ale kupić bym się bał taki produkt. Z drugiej strony nie wiem po co kupować niby zregenerowaną cewkę jak można kupić nową?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 13 mar 2019, 23:37 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2015, 11:28
Posty: 33
Jeśli chodzi o cewki Siemens to najlepiej kupić używki wtryski i zakładać używane cewki . Nowe cewki kosztują sporo a to nie opłacalne .

1.6 tdi u 1.6 ehdi to teraz na topie jak i również 1.5


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 14 mar 2019, 00:55 
Proszę o jakiś kontakt email lub telefon osoby która z powodzeniem naprawia wtryskiwacze siemensa. Kupię sprzęt


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Zapp przystawka DCDR  RÓŻNE TEMATY POWIĄZANE Z COMMON RAIL  Darom  1
 sprzet  COMMON RAIL INFORMACJE OGÓLNE - Regeneracja  Anonymous  0
 sprzęt do testowania i naprawy pompowtryskiwaczy  POMPOWTRYSKIWACZE INFORMACJE OGÓLNE SAMOCHODY OSOBOWE  Anonymous  0
 Zapp diesel tech czy warto  RÓŻNE TEMATY POWIĄZANE Z COMMON RAIL  lokiju1233  10
 Jaki sprzęt do naprawy na początek  RÓŻNE TEMATY POWIĄZANE Z COMMON RAIL  gumis  4
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
cron Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group