Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 02:09



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 mar 2012, 22:09 
czesc. mam pytanko. posiadam 2.7cdi kombi przebieg 270t km- od jakiegos czasu mam wibracje calego silnika zarowno na N jak i na D, R - oczywiscie wibracje przy zatrzymaniu sa odczuwalne - powiedziano mi ze nie pali mi jeden wtrysk - sprawdzilem carsoftem live cdi data i faktycznie ma rozne parametry wtrysku - jakie powinny byc prawidlowe? mam tez problemy z odpaleniem -carsoft pokazal na tecie cdi ze na comon railu mam za mal cisnienie: 1450bar a norma >1500
ponizej wartosci z CDI Injector Test
Engine Speed RPM 685 1/min
cyl1 -0,5 mm3/Hub
cyl2 -2,7
cyl3 -3,4
cyl4 -0,1
cy;5 5,1 (ten caly czas stoi w zakresie 4,8 ddo 5,1 nawet po dodaniu obrotow)
injection quantity 9mm
Coolent Te,p.81C
Rail pres 250bar

LIVE DATA Cdi
RPM 2579 przy rpm 674
Coolant Temp 81C 82C
Intake Air Temp 36C 36C
Eng. Torque 21,6% 25,1
AirFlow 40,92gm/s 6,91

w sumie to ciagle jakies drobnostki z tym cdi sie dzieja
wymienilem oring przy filtrze paliwa bo chyba ssal mi powietrze lewe i musialem niezle krecic aby zapalil - po wymianie bylo jakis czas ok. w baku dodatkowo robilo sie straszne podcisnienie ze korek ciezko odkrecal sie wiec wywalilem te gumke zeby nie zasysalo i nie bylo oporow w ssaniu paliwa- nie wiem czy tak powinno
byc.

z gory dziekuje za jakies podpowiedzi


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 06 maja 2012, 13:40 
5 wtryskiwacz do wymiany. Wartości graniczne dawki korygującej to od -5 do 5.
Generalni jeżeli oscyluje w granicach wartości 5 (+-) to świadczy o zużyciu i kwalifikuje do regeneracji lub wymiany.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 06 maja 2012, 15:56 
Dzięki za odpowiedz. Wtryskiwacze już wymontowane do regeneracji. Doczytałem się w między czasie w innych postach , że tak korekta jest za duża.Dobrze ,że takie forum o wtryskach common rail istnieje dużo mi ta wiedza z forum pomogła.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 14 maja 2014, 19:45 
Mam pytanko, czy ten wtryskiwacz z dawka 2,7 i 3,4 poszedl takze do regeneracji, czy mieści się w normie ???

Pozdrawiam
Rafał


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 24 lip 2014, 00:18 
Offline

Rejestracja: 13 sty 2013, 23:23
Posty: 50
Korekcja wtryskiwaczy - jeżeli odchyłki dawki wtrysków przekraczają 1,5 mg/skok lub ponad 30% w porównaniu z sąsiednimi trzeba myśleć o ich regeneracji :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole dużymi literami wyraz NARZĘDZIA:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Pytanie o wtryski siemens 9657144580  WTRYSKIWACZE COMMON RAIL SIEMENS INFORMACJE OGÓLNE  majer2004  2
 WADY I ZALETY SILNIKA 1.9JTD,1.3JTD  FIAT common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  1
 Czy warto wybrać najmocniejszą wersję silnika VCDi?  CHEVROLET common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  4
 Uszkodzone wtryskiwacze silnika 1,5 dCi  DACIA common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
 Mercedes 2.7cdi wtryski  MERCEDES common rail bosch - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
cron Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group