Dzisiaj jest 29 mar 2024, 17:54



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 kwie 2015, 17:15 
Witam Kolegów ! Mam Mastera 2,5 DCI 120 KM 2007 r. i niestety jeden problem auto miało zwiększone zużycie paliwa potem coś bez mojej wiedzy postanowiło że zacznie gasnąć i ciężko odpalać Very Happy wiec wstawiłem autko do mechanika. Zostało wszystko posprawdzane który i padało na wtryski które poszły do sprawdzenia i zakończyło się to regeneracją ich bo jeden był padnięty a pozostałe bez rewelacji. Po zamontowaniu ich już w samochodzie, powstał problem że auto nie odpala komp pokazał błąd regulacji ciśnienia listwy dokładnie za małe ciśnienie. Został podmieniony zawór regulujący ciśnienie w pompie z innego auto które akurat mieliśmy pod ręka i tam wszystko ok. Więc mechanik stwierdził że na pewno skończyła się pompa CR wiec poszła do sprawdzenia no i zakończyło się spustoszeniem mojej kieszeni wyniku jej regeneracji. Przy okazji spece sprawdzili zawór ciśnienia co jest zamontowany na pompie i niby wszystko ok. , chciałbym dodać że wszystko było wymienione na nowe chyba tylko jej korpus został stary bo ponoć nie dawała w ogóle ciśnienia paliwa. Po zamontowaniu jej w aucie niestety okazało się że nadal nie wychodzi z pompy praktycznie ropa, brak ciśnienia jestem załamany wywaliłem kupę kasy a auto nadal stoi w krzakach a kasa ucieka. Najgorsze w tym że nie mam koncepcji co dalej robić bo komp nadal pokazuje że jest za małe ciśnienie na listwie, domniemam że pompa po powrocie od fachowców jest ok wiec co może być jeszcze nie tak że nie chce dać ciśnienia na wtryski na plaka gada jak głupi a ropy nie chce dać czy jedyne rozwiązanie zamontować zbiornik na plaka Sad .
Czy może któryś z kolegów ma lepsze rozwiązanie tego problemu. Zastanawiam się czy gdzieś przed pompą CR jest jakiś zawór lub pompka elektryczna która nie podaje paliwa do pompy CR i ona nie po prostu czego sprężać. Proszę o pomoc ratujcie.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 01 maja 2015, 20:25 
Offline

Rejestracja: 22 lut 2015, 21:10
Posty: 231
Miejscowość: Zielona Góra
Sprawdź w ogóle czy pompa ma skąd ciągnąc paliwo, czyli czy układ nie jest zabrudzony filtry odpowietrzenie zbiornika itp. Jeżeli wszystko jest ok sprawdź manometrem na szynie ciśnienie paliwa (manualnie ) może być uszkodzony czujnik , jeżeli wszystko jest ok to oznacza ze regeneracja wtrysków lub pompy jest nie najlepsza.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Pytanie
Wpisz w to pole słownie wynik działania matematycznego sześć plus sześć równa się:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Fiat punto II Jtd - pompa paliwowa nie dzaiała  FIAT common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
 Pompa Delphi DFP6  POMPY COMMON RAIL DELPHI INFORMACJE OGÓLNE  Plonus2020  0
 Pompa CP1 cieknie po dwuch uszczelnieniach  POMPY COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  grochszek  1
 Duże wycieki na pompie wysokiego ciśnienia w 2.0 CDT  ROVER common rail bosch - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  Anonymous  2
 Mondeo mk4 2.0 tdci dw10c wymiana czujnika ciśnienia paliwa  FORD common rail - Regeneracja wtryskiwaczy | Naprawa wtrysków  lobaner  1
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group