Common Rail – Regeneracja, naprawa wtryskiwaczy i pomp, pompowtryskiwacze
http://www.commonrailforum.pl/

Hyundai terracan słabo zapala na ciepłym silniku
http://www.commonrailforum.pl/hyundai-terracan-slabo-zapala-na-cieplym-silniku-t1609.html
Strona 1 z 1

Autor:  Sebik80 [ 17 cze 2012, 23:19 ]
Tytuł:  Hyundai terracan słabo zapala na ciepłym silniku

Witam
Mam problem z Hyundai terracan 2,9 crdi dzieje się coś takiego, że jak silnik jest zimny zapala dobrze, a im bardziej się nagrzewa to zapala gorzej po prostu dłużej trzeba kręcić rozrusznikiem. Wtryskiwacze (delphi common rail)

Obrazek były sprawdzane robiona była próba przelewowa czyli mierzona była dawka powrotna na menzurkach i wychodzi prawidłowo(równe mniej więcej dawki i małe przelewy). Komputer nie rejestruje żadnego błędu usterki w sterowaniu silnika. Sytuacja ta się z dnia na dzień pogarsza, a idzie lato i pewnie duże upały to już nie wiem czy wogólę zapali. Cały układ wtryskowy jest w moim Hyundai terracan 2,9 crdi firmy delphi Common Rail. Pytanie jest takie co dalej sprawdzać co może być, a może ktoś miał podobny problem z tym silnikiem 2,9 crdi. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.

Autor:  inox [ 21 lip 2012, 23:25 ]
Tytuł:  Re: Hyundai terracan słabo zapala na ciepłym silniku

Witam

Jeśli chodzi o Delphi i sprawdzenie dawek oraz przelewów to , tylko stół probierczy . Ponieważ pompa która ładuje ciśnienie w aucie nigdy nie złapie takiego stabilnego ciśnienia ja stół . Sprawdzenie max. obciążenia w Delphi o ile pamiętam to zależy od kodu wtrysku 1400 - 1600 bar i tylko wtedy mierzy się przelewy i dawkę maksymalnego obciążenia . Pozostałe pomiary są tylko dawki . Także jeśli wtryski przelewają to na aucie nieraz nie wychodzi wiarygodnie ponieważ na biegu jałowym mamy jakieś 220 - 280 bar , a w momencie odpalania są duże wahania ciśnień .
Ale ja sprawdził bym czujnik temperatury silnika , oraz ciśnienie na garach .
Gdy te testy będą ok . to podmienił bym regulator pompy .

Pozdrawiam !!!!!!!!!!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/