Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 01:56



regeneracja wtryskiwaczy


Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 sie 2014, 23:54 
Witam wszystkich użytkowników forum i mam pytanie odnośnie wtryskiwaczy elektromagnetycznych

Mianowicie te wtryski znajdują się pod deklem rozrządu, czyli jest dość problematyczne wyprowadzenie rurek i odpalenie auta by sprawdzić, który wtryskiwacz daje najwięcej na przelew.

Moje auto boryka się z utrudnionym rozruchem na ciepło mam kabelek do niego i zaobserwowałem, że ciśnienie paliwa strasznie wolno narasta na listwie paliwowej, ale jak osiągnie dany poziom auto zawsze odpala. Na początek ominąłem filtr paliwa by wyeliminować jego zapchanie podałem paliwo z bańki usterka nie ustąpiła następnie moczyłem w nafcie zawór, co dozuje paliwo do pompy i delikatnie podawałem prąd z akumulatora by go rozruszać nie pomogło, czyli gdzieś musi uciekać te paliwo?

Zawór upustowy na listwie odpiąłem rurkę odprowadzająca paliwo z niego i założyłem przezroczystą i podczas kręcenia obserwowałem czy będzie narastało paliwo nie narastało dopiero po odpaleniu coś tam podskoczyło, ale to pewnie zaczął regulować ciśnienie takie jest moje zdanie.

Wtryski jak pisałem wyżej dostęp zerowy, ale rurka od przelewu z tamtą wychodzi tylko będę miał już łączną ilość paliwa z czterech wtrysków po odpaleniu auta dość szybko narastała ilość paliwa i teraz moje pytanie gdyż wpadłem na taki pomysł żeby wydłużyć czas braku rozruchu auta, czyli kręcenie i pompowanie paliwa przez odłączenie wszystkich wtryskiwaczy od zasilania(Prądu sterującego wtryskiem) i podczas takiego kręcenia rozrusznikiem nadal dość szybko narastała ilość paliwa w rurce, co mnie zaskoczyło, co steruje tym przelewem? Jeśli nawet po odłączaniu wszystkich, czyli jednej kości elektrycznej wtryskiwacza przelew nadal się jakoś otwiera??


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 07 sie 2014, 23:59 
Offline

Rejestracja: 13 sty 2013, 23:23
Posty: 50
Czy przed pisaniem tego posta piłeś coś kolego ?
Po pierwsze jakie auto :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 08 sie 2014, 00:40 
krzysiekj1990 pisze:
Czy przed pisaniem tego posta piłeś coś kolego ?
Po pierwsze jakie auto :)


Kolega jak by przeczytał tego posta to nie zadałby tego pytania chodzi o zasadę działania wtryskiwacza po odłączeniu sterowania czy powinno pojawić się paliwo na przelewie czy nie.
NISSAN PATHFINDER 2,5


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
PostZamieszczono: 23 sie 2014, 23:45 
Offline

Rejestracja: 13 sty 2013, 23:23
Posty: 50
GQQQQQQ pisze:
krzysiekj1990 pisze:
Czy przed pisaniem tego posta piłeś coś kolego ?
Po pierwsze jakie auto :)


Kolega jak by przeczytał tego posta to nie zadałby tego pytania chodzi o zasadę działania wtryskiwacza po odłączeniu sterowania czy powinno pojawić się paliwo na przelewie czy nie.
NISSAN PATHFINDER 2,5


Jesli masz wtryski nieszczelne to bedą puszały przelew nawet bez impulsu elektrycznego. Wtryski denso mają to do siebie że im bardziej sie nagrzeją tym więcej przelewają.
Zastanawia mnie tylko po co robic takie zabawy. Wyciagasz wtryski i wysyłasz do sprawdzenia. A patrząc przelew wszystkich wtrysków to tak jak przepowiadanie z fusów.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Tester wtryskiwaczy Hartridge Cri-Pro  COMMON RAIL INFORMACJE OGÓLNE - Regeneracja  Anonymous  0
 Skup wtryskiwaczy Bosch i Siemens  GIEŁDA CZĘŚCI Common Rail KUPIĘ / SPRZEDAM  mokced  0
 Prośba o weryfikację wydruków kontrolnych wtryskiwaczy.  WTRYSKIWACZE COMMON RAIL BOSCH INFORMACJE OGÓLNE  Ibmacir  0
 Skup wtryskiwaczy Common Rail  GIEŁDA CZĘŚCI Common Rail KUPIĘ / SPRZEDAM  gdsturbo  0
 Bezpłatne kodowanie / dekodowanie kodów wtryskiwaczy  COMMON RAIL INFORMACJE OGÓLNE - Regeneracja  gdsturbo  6
Szukaj:
Przejdź do:  

Nowości NowościMapa Strony Mapa StronyIndex Mapy strony Index Mapy stronyRSS RSSLista kanałów Lista kanałównaprawa turbosprezarekregeneracja wtryskiwaczy stat4u


Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies
cron Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group